28
Kwi

Dlaczego kostka brukowa to idealne rozwiązanie na parking samochodowy?

Posted by Karolina Bez kategorii 0 Comments

Kostka brukowa jest hitem ostatnich kilku lat. Na jej popularność stosowania wpływa przynajmniej kilka czynników. Jakich? Zapraszamy do ciekawej lektury!

Kostkę brukową produkuje się aż w czterech grubościach:

(Układanie kostki brukowej (brukarz) – Bydgoszcz, Nakło nad Notecią)

Układanie kostki brukowej - Bydgoszcz, Nakło (różne grubości)

Układanie kostki brukowej – Bydgoszcz, Nakło (różne grubości)

Dobór odpowiedniej grubości kostki brukowej jest bardzo ważny, a wręcz kluczowa, gdyż grubość kostki wpływa nie tylko na trwałość wykonanej pracy, ale również na jej koszt. Wybierając kostkę brukową na parking powinniśmy wybrać kostkę brukową o grubości od 6 centymetrów wzwyż. Np. te o przekroju czterocentymetrowym odpowiednie są dla powierzchni, po której poruszają się jedynie ludzie, bez jakichkolwiek pojazdów.

W zależności od tego ile osób, a raczej pojazdów będzie korzystało z powierzchni pokrytej kostką brukową, dobieramy odpowiednią jej grubość. Zasada jest bardzo prosta – im więcej pojazdów, im częstsze użytkowanie kostki, tym grubszą kostkę powinniśmy wybrać. Warto również wiedzieć, że kostka o grubości 8 centymetrów odpowiednia będzie na parking użytkowany głównie przez samochody do 3,5 tony.

Brukarz – do układania kostki w Bydgoszczy

Układanie kostki brukowej w Bydgoszczy na podjeździe

Układanie kostki brukowej w Bydgoszczy na podjeździe

Na parking samochodów ciężarowych najlepszym i najbardziej trwałym rozwiązaniem będzie grubość aż 10 centymetrów. Bardzo ważna jest sama kostka, ale również jej ułożenie. Radzimy skorzystać z pomocy prawdziwych fachowców, którym ułożenie kostki nie zajmie dużo czasu, a efekt pracy będzie zachwycał nas przez długie lata. Firma budowlana Bydgoszcz wyręczy nas w wykonaniu tej trudnej pracy. Kostka brukowa w Bydgoszczy jest bowiem bardzo popularna w tym mieście, a także w całym województwie kujawsko-pomorskim.

Alejka na posesji domu jednorodzinnego z kostki brukowej w Bydgoszczy.

Alejka na posesji domu jednorodzinnego z kostki brukowej w Bydgoszczy.

Dlaczego jednak kostka brukowa jest najlepszym rozwiązaniem, które możemy zastosować tak naprawdę na każdym rodzaju parkingu? Ma ona kilka cech, które bezsprzecznie potwierdzają ten fakt. Są to:

 • trwałość – kostka podlega wibroprasowaniu, które zapewnia tę cechę
 • odporność na mróz
 • łatwość w utrzymaniu w czystości
 • ograniczone nasiąkanie wodą – kostka, dzięki temu, że każdy jej element ma spadziste boki, odprowadza wodę kanalikami znajdującymi się w przerwach między jej kolejnymi elementami
 • odprowadzanie wody poprzez spadziste krawędzie każdego elementu
 • nieograniczona możliwość aranżacji, wielość kolorów, rozmiarów i kształtów
 • estetyczny wygląd
 • stosunkowo niska cena w odniesieniu do jakości produktu
 • wysoka klasa ścieralności – mamy możliwość wyboru kostki brukowej, która po wyprodukowaniu została dodatkowo zabezpieczona specjalnym impregnatem
 • możliwość wymiany pojedynczych elementów
 • łatwość wymiany pojedynczych elementów

Odpowiednia kostka brukowa do ułożenia na parkingu

Bardzo istotnym elementem jest dobranie najodpowiedniejszego koloru kostki. Wybór ten powinien być podjęty w oparciu o szczegółową analizę kolorystyki otoczenia, a szczególnie budynku, przy którym ma być ułożona. Weźmy pod uwagę kolor rynien czy dachu pobliskiego budynku. Specjaliści mówią jednym głosem, aby na jednej powierzchni nie stosować więcej niż pięciu kolorów kostki. Zastosujmy się do tej porady – wybierzmy najbardziej odpowiadające nam wzory i kolory i pozostawmy układanie kostki brukowej w Bydgoszczy prawdziwym fachowcom.

Wybór brukarza w Bydgoszczy

Kolejnym ważnym krokiem jest wybranie solidnego brukarza, który w najbardziej profesjonalny sposób ułoży wybraną przez nas kostkę brukową.

Dobór koloru kostki brukowej

Kostka brukowa ułożona przez brukarzy w Bydgoszczy - alejka przed domem jednorodzinnym.

Kostka brukowa ułożona przez brukarzy w Bydgoszczy – alejka przed domem jednorodzinnym.

Równie ważne jak sama kostka brukowa są dodatki do niej. Są to wszelkiego rodzaju obrzeża i krawężniki. Warto wiedzieć, że krawężniki posiadają tylko jeden uniwersalny kolor – szary. Na mniej uczęszczanych parkingach możemy zastosować obrzeża trawnikowe i zastąpić nimi tradycyjne krawężniki. Obrzeża trawnikowe występują w kilku kolorach, w zależności od producenta są to kolory: szary, grafit, czerwień, brąz. Warto wiedzieć, że obrzeża mają stałą długość 100 cm. Kostka brukowa doskonałe rozwiązanie na każdy parking, niezależnie od jego wielkości. Pamiętajmy jednak, że bardzo istotny jest dobór grubości kostki i dodatków do niej, ale równie istotny jest sam proces kładzenia kostki. Możemy zagwarantować, że dobrze położona kostka brukowa starczy na kilka ładnych lat. Jeżeli w międzyczasie będą potrzebne jakieś poprawki, to również nie ma problemu. Przecież pojedyncze elementy całości można wymienić!

Ułożona kostka brukowa na parkingu to dobra decyzja

Kostka brukowa kładziona jest nie niemal każdym parkingu samochodowym. Taki obecnie panuje trend i nic nie zapowiada, aby miało się to zmienić w najbliższym czasie. I dobrze, gdyż kostka zawsze prezentuje się estetycznie i elegancko. Prym w tym zakresie wiedzie Bydgoszcz. Jeżeli chcielibyśmy znaleźć profesjonalistę, który położy kostkę w sposób, który najbardziej nam odpowiada, firma budowlana pozostaje do naszej dyspozycji. W mieście tym widzimy mnóstwo parkingów, większych i mniejszych, zrobionych w estetyczny i trwały sposób. Jest to możliwe, bo brukarz z Bydgoszczy jest w stanie zdziałać dla nas cuda i to na każdej powierzchni – i kilku metrów kwadratowych, i kilku tysięcy metrów kwadratowych. Również Nakło słynie z pięknych, wielobarwnych brukowych parkingów a układanie kostki brukowej w Nakle nad Notecią wymaga pełnego profesjonalizmu, ale również solidność wykonania.